REDA - WYGODA - BIESZKOWICE - RUMIA        9 października 2010

REDA - WYGODA - BOROWO - WEJWEROWO     23 października 2010

 

67   9 października     Reda – Wygoda – Bieszkowice – Rumia

Z Redy w ciepły słoneczny dzień tradycyjnie asfaltem na Zbychowo, Nw. Dwór, Borowo. Po prawej cztery ładnie położone wiaty pod lasem, aż proszą się kiedyś o biwak.

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo malownicze zarastające jeziorko Rąbówka. Okrążam nieco żmudnie Zawiat i Bieszkowickie, asfaltem w stronę Koleczkowa, skręt w lewo w dolinę Zagórskiej Strugi, wyjątkowo paskudnym brukiem zjazd do Rumii.

 

 

67   23 października    Reda - Borowo – Wejherowo

Pomstowałem na siedzących w domu lub Kawiarence Pod Żaglami przyjaciół. Aż niespodzianie zdecydowali, że pojedziemy na biwaczek! Ze spaniem na dworze (sic! – prawdziwe bohaterstwo…). Dosiadają się do SKM bez rowerów. Z Redy idziemy koło cmentarza, ale tym razem odbijamy nie na Zbychowo, ale na Wyspowo. Ta trasa chyba jest ciekawsza. Michał po ostatnim epizodzie (tydzień wczasów na kardiologii) dojechał samochodem i sygnalizuje z Borowa, że jest tu zjazd kilkudziesięciu samochodów Rajdu Na Orientację - ale właśnie kończą oni swoją działalność. Nieco okrężnie przez Nw. Dwór do pustych już wiat przy N krańcu jez. Borowo. Jest nas 9 osób, piękne słońce; namioty, uczta. Kluseczki z sosem, pieczona kaczka, serniczek, różniste napitki. I ognisko z pozostawionych wielkich zapasów drewna.

 

 

Następnego dnia pochmurno i zaczyna trochę siąpić. Kończymy zapasy, część samochodziarzy się rozjeżdża. Jadę na Pałsznik, Wygodę; krajobrazy są już bardzo szare. Nad Rąbówką zaczyna ponownie siąpić; wracam na Sopieszyno i zjazd asfaltem na Wejherowo. W lewo podjazd na Kalwarię. I zjazd ostateczny do Wejherowa. Więcej: http://mihurybi.website.pl/Foto/Fotoalbum/album/6-W%20Polsce%20i%20swiecie/2010-10-23%20Biwak%20J.Borowo/index.html

 

 

 

 

 

Tomasz Pluciński 
nowy adres:  tomasz.plucinski@ug.edu.pl

F

strona główna

F

strona z indeksem opisów turystycznych