BŁĄDZIM - SOKOLE KUŹNICA - GOŁĄBEK - SZLACHTA - CZARNA WODA          25-26 września 2010

 

 

W zeszłym roku miałem scysje z Arrivą - o honorowanie biletów łączonych z innymi spółkami; teraz zrobię sprawdzian. Przez Tczew, Czersk, Szlachtę wysiadamy w Błądzimiu. Teraz Arriva już honoruje takie połączenia, więc odwołuję zeszłoroczny apel o bojkot. Przez ładne lasy na S Bruchniewo, stanica Sokole Kuźnica nad Brdą. Do mostu nieczynnej linii Więcbork – Terespol, dalej wschodnim brzegiem Brdy: Zamrzenica, Świt, popas nad Szumionką.

 

 

 

 

Po przecięciu kolei do Tucholi odbijamy na NE w stronę Gołąbka. Do wieży widokowej na Jeleniej Wyspie dobijamy pod wieczór. Wyprawa po wodę do pobliskiej Stążki nie jest zbyt łatwa, bo brzegi są bardzo bagniste. Na piętrze wielkiej wieży jest miejsce do spania dla 20 ludzi. Kolacja. Na łące przed nami hałasują żurawie i kaczki, z pluskiem brnie okazały jeleń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rano podjeżdżamy na ulubione łąki na północ od jez. Okierskiego, tu zatrzęsienie podgrzybków. Przez ładne sosnowe lasy w stronę Białej i dalej Rzepiczna, Szlachta, Osówek, Zimne Zdroje. Z Czarnej Wody - PKP.   

 

 

 

 

 

nowy adres:  tomasz.plucinski@ug.edu.pl

F strona z indeksem opisów turystycznych
F strona główna